Przekaż 1% podatku na rozwój kultury poetyckiej!

Ogromna część dokonań SLKKB możliwa jest dzięki wsparciu darczyńców, którzy przekazują organizacji 1% swojego podatku dochodowego. Bylibyśmy wdzięczni za wsparcie naszych działań poprzez odpis z PIT-u, wpisując w formularz nasz numer KRS: 0000124347.

Cała kwota uzyskana z 1% będzie przeznaczona na działania statutowe. Sprawmy razem, żeby piękno poezji trwało mimo czasów, w których ta sztuka uznawana jest za niszową i elitarną.

W 2013 roku Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego znacząco rozwinęło swoją działalność. Ogłosiliśmy XXIII edycję naszego Konkursu, zrealizowaliśmy partnerski projekt na temat wolontariatu kulturalnego oraz wzbogaciliśmy naszą serię poetycką o 5 nowych książek!

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Łodzi oraz prywatnej ofiarności wydaliśmy tomy poetyckie: Lekcja oddychania Ewy Świąc, Lady Hiob otwiera drzwi Beaty Kieras, Śmierć w ciele Marcina Pietrzaka, Przemiany Bogusława Bujały oraz z mandragory Łucji Dudzińskiej.

Kontynuujemy też zmiany zainicjowane w zeszłym roku: cały czas pracujemy nad rozwojem strony internetowej, planujemy ponowne uruchomienie sklepu poprzez Allegro i czekamy na wyniki Konkursu, po którym przygotujemy do wydania kolejne publikacje!

Wszyscy członkowie naszej organizacji działają całkowicie nieodpłatnie, ale staramy się działać przynajmniej tak dobrze, jak duże i dotowane organizacje. Cała nasza praca skupiona jest na tym, aby kultura literacka i poetycka podążała za współczesnymi czasami w swoich formach, zachowując kultywowaną dotąd jakość treści.